در زمینه فریمورک بوت استرپ، موضوعاتی همچون آموزش Bootstrap، نحوه استفاده از بوت استرپ و نمونه سایت طراحی شده با بوت استرپ حائز اهمیت است. برای درک و یادگیری بهتر Bootstrap بهتر است که نمونه های عملی از آن مانند نمونه سایت طراحی شده با بوت استرپ را مشاهده و الگوبرداری کرد. نمونه سایت طراحی شده با بوت استرپ شامل قالب های طراحی شده با Bootstrap، بهترین قالب‌ های رایگان وبلاگی، قالب های رایگان بوت استرپ ۳ و … می باشد که در این مقاله به طور کلی به این موضوعات پرداخته می شود.

Bootstrap چیست؟

 

Bootstrap چیست؟ نمونه سایت طراحی شده با بوت استرپ | بی لرن

 

Bootstrap یک فریمورک به حساب می آید که دارای کدهای مختلفی از زبان های html ,css ,font ,jquery می باشد. بوت استرپ ابزاری می باشد که کار طراحی سایت را برای طراحان آسان می کند. این ابزار علاوه بر کدها، دارای قوانین خاص و قابلیت هایی همچون منو ها، دکمه ها، نمایش فرم ها، می باشد. طراحان می توانند از این قابلیت ها استفاده نمایند و در صورت نیاز آن ها را تغییر دهند. مشاهده نمونه سایت طراحی شده با بوت استرپ بسیار کمک می کند.

 

چرا بوت استرپ را برای طراحی سایت انتخاب کنیم؟

 

انتخاب بوت استرپ - نمونه سایت طراحی شده با بوت استرپ | بی لرن

 

دلایل مختلفی برای استفاده از Bootstrap وجود دارد که در این قسمت به آن ها می پردازیم.

رایگان بودن بوت استرپ

یکی از عوامل جذابیت Bootstrap، رایگان بودن این ابزار می باشد که به عنوان اصلی ترین دلیل انتخاب Bootstrap به حساب می آید. علاوه بر این قابلیت، بوت استرپ می تواند به صورت متن باز در اختیار کاربران قرار گیرد و در صورت نیاز کاربران می توانند کد آن را تغییر دهند و یک سایت اختصاصی برای خود طراحی کنند. علاوه بر این طراحان می توانند، کد هایی که نیاز به آن ها ندارند را حذف کنند که این موضوع باعث بالا رفتن سرعت باز شدن سایت می شود.

امکانات خاص و جذاب در طراحی سایت

Bootstrap امکانات جذاب و مختلفی دارد که می تواند به راحتی آن ها را در اختیار طراحان قرار دهد. این امکانات جذاب شامل مواردی همچون تایپوگرافی، فونت های خاص، آیکن های خاص و منو ها، دکمه ها و شکل بندی فرم های سایت می باشد.

یادگیری سریع بوت استرپ

یکی از موضوعاتی که در انتخاب بوت استرپ بسیار تاثیر گذار می باشد، راحت بودن یادگیری Bootstrap است. شما به راحتی می توانید برای یادگیری بوت استرپ از منابع آموزش خوب، جستجو مطالب آموزشی از اینترنت و دوره های آنلاین استفاده نمایید. 

سفارشی سازی طراحی سایت با بوت استرپ

یکی از موضوعاتی که قبل از استفاده از بوت استرپ باید به آن توجه نمایید، سفارشی کردن Bootstrap می باشد. بوت استرپ به طور پیش فرض سفارشی نمی باشد و در صورت سفارشی نکردن Bootstrap خود، سایت طراحی شده شما همانند سایت های پیش فرض این ابزار می شود. فراموش نکنید که قبل از استفاده از این ابزار جذاب حتما آن را برای خود سفارشی نمایید.

 

بنر مقاله آموزش استفاده از بوت استرپ | بی لرن

 

نمونه هایی از قالب های طراحی شده با بوت استرپ

در این قسمت به ۱۴ قالب عالی و رایگان بوت استرپ که در سایت های طراحی شده با بوت استرپ استفاده می شوند می پردازیم.

Material Kit

این قالب یکی از انواع قالب های مورد استفاده در سایت های طراحی شده با بوت استرپ می باشد. استایل هایی که در این مدل قالب سایت مورد استفاده قرار گرفته شده اند، به صورت خارق العاده با استفاده از متد های طراحی متریال، طراحی شده اند.  این قابلی از ۳ برگه جدا ساخته شده است. برای استفاده از آن می توانید از سایت اصلی Material Kit استفاده نمایید.

Material Kit - نمونه قالب سایت طراحی شده با بوت استرپ | بی لرن

 

Elate

Elate طراحی از لایه بندی های مدرن تشکیل شده است و قابلیت های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد. این قالب از جلوه هایی همچون موس هاور، پشت زمینه گرادینت و … پشتیبانی می کند و دارای قابلیت پارالکس – اسکرولینگ می باشد.

 

Elate - نمونه قالب سایت طراحی شده با بوت استرپ | بی لرن

 

DashGum

قالب DashGum یک نمونه قالب سایت های طراحی شده با بوت استرپ می باشد که از رنگ های زیبا، فونت های باشکوه و لایه بندی بسیار هوشمند تشکیل شده است. این قالب به عنوان یک قالب زیبا و کاربردی به حساب می آید که به وسیله داشبورد آن می توانید مجموعه ای از اطلاعات سودمند و مفید مربوط به سایت را مشاهده نمایید. علاه بر آن می توانید از امکاناتی همچون چارت، تقویم، نوتیفیکشن و … که در اختیار شما قرار می دهد، استفاده کنید.

 

DashGum | بی لرن

 

Initio

این قالب به عنوان یکی از قالب های سایت های طراحی شده با بوت استرپ به حساب می آید. این قالب به دلیل کلاسیک و ساده بودن، برای طراحی سایت های شخصی و شرکتی مورد استفاده قرار می گیرد. قالب Initio به دلیل داشتن قابلیت نمایش اطلاعات زیاد بدون اسکرول کردن بسیار محبوب می باشد.

 

Initio- نمونه قالب سایت طراحی شده با بوت استرپ | بی لرن

 

Creative

قالب Creative تنها دارای یک صفحه می باشد و قابلیت های مختلفی همچون دکمه های شخصی سازی شده، استفاده از اسکرول همراه انیمیشن، یک تصویر بزرگ در قسمت بالای سایت با یک متن که در وسط صفحه قرار داد و … را در اختیار طراحان قرار می دهد.

 

Creative | بی لرن

 

Cardio One Page Template

این قالب همانند قالب Creative یکی دیگر از قالب های سایت های طراحی شده با بوت استرپ می باشد که دارای یک صفحه است و برای تولید و طراحی سایت باشگاه های بدن سازی و… مورد استفاده قرار می گیرد. این قالب از نظر ظاهری دارای رنگ بندی هوشمندانه و زیبا می باشد و علاوه بر آن به عنوان یک قالب تمیز به حساب می آید.

 

Cardio One Page Template | بی لرن

 

Freelancer

این قالب که بسیار زیبا می باشد، برای طراحی سایت های شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. قالب Freelancer دارای ویژگی هایی همچون آیکن های فلت، منوی ثابت که با پایین آمدن جمع می شود و … می باشد. علاوه بر این ویژگی ها دارای فونت های بسیار زیبا، جذاب و خوانا نیز می باشد.

 

Freelancer | بی لرن

 

Pratt Theme

این قالب یکی دیگر از قالب های سایت های طراحی شده با بوت استرپ می باشد که برای سایت هایی مورد استفاده قرار می گیرد که می خواهند موضوع صفحه فرود یا Landing page را در سایت خود ایجاد نمایند.

 

Pratt Theme | بی لرن

 

Magister

قالب Magister، بسیار زیبا و ساده می باشد و در کنار این سادگی، از داشتن انیمیشن های ساده نیز پشتیبانی می کند. این موضوع باعث ایجاد حس در سایت می شود.

 

Magister | بی لرن

 

Simple Sidebar

این قالب که به عنوان یکی از قالب های سایت های طراحی شده با بوت استرپ معرفی شده است، برای طراحی سایت با یک سایدبار ساده مورد استفاده قرار می گیرد. قالب Simple Sidebar دارای قابلیت رابط ساده و حالت نمایشی زیبا می باشد که به وسیله آن می توانید منوها را به صورت مناسب و ساده نمایش دهید.

 

Simple Sidebar | بی لرن

 

Studio – One Page Theme

Studio – One Page Theme به عنوان قالب مورد استفاده در سایت طراحی شده با بوت استرپ به حساب می آید. این قالب دارای ویژگی های مهم همچون پارالکس اسکرولینگ و فونت های FontAwesome می باشد که می توانید با تغییرات کوچک بر روی این قالب، از آن در صنعت های مختلف استفاده نمایید.

 

Studio - نمونه قالب سایت طراحی شده با بوت استرپ | بی لرن

 

Nova – Multipurpose Site Template

Nova – Multipurpose Site Template به دلیل داشتن ۱۶ برگه در خود، به عنوان بهترین قالب در سایت طراحی شده با بوت استرپ شناخته شده است. با انتخاب این قالب دیگر نیازی به تغییر دادن آن ندارید و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. 

 

Nova - Multipurpose Site Template | بی لرن

 

Evento – Free Music Event Template

اگر می خواهید درباره کسب و کار خود یک رویداد خاص را معرفی نمایید و سایتی را برای این کار لازم داشتید، این قالب در طراحی این سایت بسیار کاربردی می باشد. این قالب برای نشان دادن رویداد ها مورد استفاده قرار می گیرد که می توانید اطلاعات مهم خود را نمایش دهید. این قالب دارای امکاناتی همچون تایمر، نقشه گوگل و فرم تماس  می باشد.

 

Evento - نمونه قالب سایت طراحی شده با بوت استرپ | بی لرن

 

SB Admin ۲

SB Admin ۲ یکی از قالب های استفاده شده در نمونه سایت طراحی شده با بوت استرپ می باشد. این قالب منو هایی دارد که در قسمت سایدبار سایت قرار می گیرند و علاوه بر آن این قالب دارای حالت دراپ داون و کلاس اکتیو یا فعال می باشد. این قالب بیشتر در نمایش چارت، اطلاعات مفید در داشبورد، برای پیشخوان سایت و اپلیکیشن های تحت وب بسیار مناسب و کاربردی می باشد.

 

SB Admin ۲ | بی لرن

 

 

بهترین قالب‌ های رایگان وبلاگی Bootstrap

 

قالب‌ های رایگان وبلاگی Bootstrap | بی لرن

 

بهترین قالب های رایگان مورد استفاده در سایت های طراحی شده با بوت استرپ که در طراحی وبلاگی مورد استفاده قرار می گیرند به صورت زیر قابل مشاهده هستند.

Personal Bootstrap Blog

این قالب یکی از قالب های ساده و فلت می باشد که طراحی سایت به وسیله آن بسیار ساده انجام می شود. این قالب مناسب تازه کارها و طراحان حرفه ای می باشد. شما می توانید از این قالب به صورت رایگان و واکنشگرا استفاده نمایید. شما با استفاده از این قالب می توانید میزان کدنویسی خود را کم نمایید و به کارتان سرعت بخشید. 

Clean Blog Bootstrap Theme

علاوه بر استفاده این قالب در سایت های شخصی، برای وبلاگ های شرکتی نیز مناسب می باشد. این قالب به طور کامل به صورت واکنش گرا طراحی شده است که دارای رنگ های ظریفی می باشد. این قالب در قسمت هایی همچون فوتر، شبکه ‌های اجتماعی و متن به صورت متن باز عمل می کند که به راحتی بتوانید آن را کپی نمایید.

Flat Responsive Bootstrap Blog Template

این قالب به صورت طراحی فلت در اختیار کاربران قرار می گیرد و در وبلاگ ‌هایی که دسته ‌بندی ‌های متفاوتی دارند مورد استفاده قرار میگیرد. این قالب رایگان می باشد و به راحتی می توانید آن را شخصی سازی کنید. به دلیل واکنش گرا بودن این قالب، می توانید در طراحی هر سایت از آن استفاده نمایید.

Blog Post Simple Bootstrap Template

قالب Blog Post یک قالب رایگان می باشد که جزء قالب های سایت های طراحی شده با بوت استرپ به حساب می آید. در صورتی که تازه می خواهید با بوت استرپ کار کنید و به دنبال قالب مناسبی هستید، می توانیم این قالب را به شما معرفی نماییم. این قالب بسیار کاربر پسند و چند کاره می باشد. این قالب دارای قابلیت شخصی ‌سازی می باشد و گزینه بسیار خوبی برای انتخاب شدن است.

Blog Home Starter Blogging Template

Blog home یک قالب مناسب برای قرار گرفتن در صفحه اصلی در سایت می باشد و ویژگی هایی همچون منو ثابت، قسمت ابزارها، قابلیت مشاهده عالی و … را دارد. این قالب گزینه بسیار عالی و مناسب برای طراحی وبلاگ ‌های متفاوت با موضوعات متفاوت می باشد.

Archive Responsive Web Template

این قالب یکی دیگر از قالب های وبلاگی است که به دلیل هنری طراحی شدن، مخصوص وبلاگ ‌های هنری می باشد. به دلیل قرار گرفتن سایدبار در سمت چپ این قالب، طراحی این قالب را زیبا کرده است. علاوه بر این، این قالب بسیار سریع و کاربر پسند می باشد. ایرادی که این قالب دارد این است که از دکمه ‌های شبکه ‌های اجتماعی استفاده نکرده است اما می توانید آن ها را ایجاد نمایید.

Pinball – Grid Blog Web Template

اگر دوست دارید از قالبی که جزء قالب های سایت های طراحی شده با بوت استرپ می باشد استفاده نمایید تا محیط بسیار بزرگی را در اختیار شما قرار دهد، این قالب را از دست ندهید. این قالب دارای سبکی مشخص می باشد و دارای مکانی مناسب برای لوگو نیز دارد. از این قالب می توانید برای رند سازی و اعتبار سازی استفاده نمایید.

Voguish – A Blogging Bootstrap Template

یکی دیگر از قالب های وبلاگی بوت استرپ، قالب Voguish نام دارد به دلیل قابلیت هایی که دارد باعث متمایز شدن آن شده است. این قابلیت به راحتی می تواند خود را با خواسته های شما سازگار و شخصی سازی کند. قالب Voguish یکی از قالب های واکنش قرا می باشد.

Animus – Flat Bootstrap Blogging Web Template

در صورتی که وبلاگ شما شخصی می باشد و به دنبال قالب های سایت های طراحی مناسب آن هستید، قالب Animus یکی از گزینه های انتخابی شما به حساب می آید. شما به وسیله این قالب می توانید، وبلاگ خود را مدیریت نمایید و مطالب بسیاری را در صفحه اول خود قرار دهید.

ClassiX

این قالب در طراحی وبلاگ‌ های تبلیغاتی، مبتنی بر دایرکتوری و کاری مورد استفاده قرار می گیرد و این قالب به صورت متریال و توسط بوت ‌استرپ طراحی شده است. این قالب دارای ۲۳ مدل برگه و دو استایل کلی می باشد که می توانید به دلخواه آن ها را انتخاب نمایید.

Coffee Break – Bootstrap Blogger Template

این قالب یک قالب فلک با ساهتار ساده به حساب می آید که برای تولید سیستم گرید مینیمال طراحی و تولید شده است. این قالب تنها مناسب طراحان مبتدی می باشد تا بتوانند کار شخصی سازی را برای خود آسان کنند. قالب Coffee Break با بیشتر مرورگرها سازگار می باشد و به راحتی از آن ها پشتیبانی می کند.

 

قالب های رایگان بوت استرپ ۳

 

قالب های رایگان بوت استرپ ۳ | بی لرن

 

تمام قالب های رایگان سایت های طراحی شده توسط بوت استرپ ۳ به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که در این قسمت به طور کامل به معرفی آن ها می پردازیم.

قالب های landing page بوت استرپ

 •  قالب رایگان Pratt 
 •  قالب رایگان Landy 
 •  قالب رایگان Butterfly Bootstrap ThemeColorful Flat Theme 
 •  قالب رایگان Evento
 •  قالب رایگان Minimal Dark 
 •  قالب رایگان MagisterLanding Page Template 
 •  قالب رایگان FlattySiimple 

قالب های تک صفحه ای Bootstrap

 • Brushed
 • Shield
 • Essentia
 • Single Page Template
 • Mamba
 • Xeon
 • Bolt
 • Grayscale
 • Elegance
 • Marco
 • Freelancer
 • Studio
 • Merlin

قالب های چند منظوره بوت استرپ

 • Flat Theme
 • Solid
 • Nova

قالب های خلاق Bootstrap

 • Munter
 • Link
 • Progressus
 • Onassis
 • Amoeba
 • Spot

قالب های نمونه کار بوت استرپ

 • Dribbble Portfolio
 • Instant
 • Kelvin Resume

قالب های به زودی Bootstrap

 • Counter
 • SuperAwesome
 • Bootply
 • Bootplus

قالب های متریال برای Bootstrap

 • Material Design for Bootstrap
 • Material Design for Bootstrap

قالب های Style Guide بوت استرپ

 • Bootstrap Style Guide Boilerplate
 • Style Guide Boilerplate

قالب Bootstrap UI Kits

 • BootMetro
 • ML Strap
 • Bootstrap ۳ UI Kit
 • PixelKit Bootstrap UI Kits
 • Flat UI
 • Metro UI CSS
 • Bootflat
 • The Get Shit Done UI Kit

 

۱۰ قالب واکنش گرای Bootstrap

قالب های واکنش گرا در سایت طراحی شده با بوت استرپ بسیار کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. در این قسمت به معرفی ۱۰ قالب واکنش گرا در ابزار بوت استرپ می پردازیم.

 • قالب Cardio
 • قالب Evento
 • قالب Flatfy
 • قالب Solid
 • قالب Appi
 • قالب Rise
 • قالب Corlate
 • قالب Shield
 • قالب Knight
 • قالب Landing Zero

 

 

سخن پایانی

قالب های بوت استرپ ابزار هایی هستند که با داشتن ساختار مشخص، طراحی سایت را راحت می کنند. این قالب ها دارای مدل های مختلفی می باشند و این مدل های مختلف باعث ایجاد نمونه سایت طراحی شده با بوت استرپ می شوند. شما می توانید برای آشنایی با نمونه سایت طراحی شده با بوت استرپ از این مقاله استفاده نمایید.

برای دریافت پاسخ سوالات خود و بهره مند شدن از تجربه اساتید خبره و دیگر دوستانتان در کمپین آموزشی بی لرن می توانید سوالات خود را در کافه گپ و گفت مطرح نمایید و در سریعترین زمان، پاسخ سوال خود را دریافت نمایید. همچنین می توانید با عضویت در کمپین آموزشی بی لرن، از دوره های آموزشی رایگان و کاربردی در زمینه های مختلف به صورت تخصصی و حرفه ای بهره مند شوید. با توجه به مسیر یادگیری در زمینه های مختلف می توانید برای شروع طراحی سایت و برنامه نویسی از آموزش html و css بهره مند شوید.